Merginų lytiškumo ugdymo grupės

Merginų lytiškumo ugdymo grupės

Nuo 2018 m. sausio 25 dienos Garliavoje startdavo pirmoji merginų lytiškumo ugdymo grupė. Užsiėmimų trukmė — 8 savaitės.   Vienas svarbiausių dalykų, kurių yra pasiilgę jaunuoliai – tai betarpiškas bendravimas. Todėl jiems yra svarbu atlikti įvairias užduotis, kurios skirtos savęs ir vienas kito pažinimui, grupės sutelktumui bei tarpusavio pasitikėjimui ugdyti, nes tai sudaro galimybę pasirengti tolimesniam darbui bei šeimos kūrimui.

Galbūt teko girdėti apie smagų būdą, kaip labiau pažinti vieniems kitus: „Saulė šviečia tam, kas..“? Paprastas žaidimas, pasitelkiant kūrybiškumą, leidžia ne tik sužinoti vieną kitą naują faktą apie draugę ir save, bet ir paprastai, taikliai perteikia grupės viziją. „Saulė šviečia merginoms“,- pasiūlė viena mergina. ,,Patiko visoms, pasivadinom ir pradėjom vesti merginų lytiškumo ugdymo grupę,“ – teigia lektorės  Asta Stankūnaitė ir Justina Kiudytė. Jau ne pirmą savaitę, ankstyvais antradienio rytais, susitinkame rate besidalindamos savaitės džiaugsmais, atradimais ir jausmais. Taip kiekvieną kartą prasideda merginų lytinio ugdymo grupės veikla, kurios tikslas sukurti saugią erdvę kalbėtis apie merginoms svarbius dalykus. Kalbamės ir diskutuojame apie tai, ką šiandien kiekvienai mūsų reiškia būti mergina, kokie mūsų siekiai, norai, kas yra moteriškumas ir vyriškumas. Bandome suprasti, kas yra pasitikėjimas savimi ir grožis, kiek šiuos standartus veikia visuomenėje vis dar gajūs lyčių stereotipai. Gvildename svarbias meilės, santykių, draugystės ir seksualumo temas, kartu mokomės pažinti, pamilti ir priimti ne tik save, bet ir esančius šalia. Siekiame, kad kiekviena mergina grupinių užsiėmimų metu atrastų savo vidinių stiprybių, keltų sau svarbius klausimus ir taip pat mokytųsi pastebėti, padrąsinti ir paremti viena kitą.

Lytiškumo ugdymo grupės veikla vyksta įgyvendinant Kauno rajono bendruomeninių šeimos namų projektą. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.