Vaikinų lytiškumo ugdymo grupės

Vaikinų lytiškumo ugdymo grupės

Vaikinai buvo drąsiausi ir išdrįso pirmieji išbandyti lytiškumo ugdymo grupę. Pasirodo, vaikinų lytiškumo ugdymas smagus ir įdomus reikalas, taigi per pusmetį spėta pravesti net tris grupes, apie kurias ir dalinasi lektoriai Edvinas ir Andrius.

,, Grupes vedėme įvairiose Kauno rajono seniūnijose – Neveronyse, Vilkijoje, Garliavoje. Visos grupės ir bendruomenės buvo labai skirtingos.  Labai gerą įspūdį paliko Garliavos  Juozo Lukšos progimnazijos bendruomenė, kuri ne tik šiltai ir atvirai priėmė, bet ir sudarė puikias sąlygas dirbti su grupe, o tai  ypač svarbu siekiant kokybiško darbo su grupe.

Jaunuolių įvairovė grupėje džiugino ir kartu stebino savo energija, kuri jaunuoliams padėjo pradėti kalbėtis, klausytis, suprasti, klausti, atsipalaiduoti ir reaguoti. Temos kuriuos vyručiams buvo jautrios tačiau  svarbios bei atviros –  alkoholio vartojimas, santykiai su merginomis, įvaizdžio kūrimas, santykiai su tėvais.  Grupės metu jautėsi pagarba, priėmimas, išklausymas. Taip pat nebuvo išvengta keiksmažodžių, šiurkštesnių juokelių, tačiau tai netrukdė kalbėtis ir girdėti vienas kitą, tai leido išgyventi ir jaukią tylą, ir pritariantį žvilgsnį, pajausti bendrą rūpestį ar džiaugsmą. Vaikinų grupes užbaigdavome žygiu, kuris vykdavo energingai, kaip dažniausiai ir pati grupė. Jaunuoliai dalinosi labiau pažinę vienas kitą, sakė kad „davai jei bus dar tai pakvieskit“, klausė patarimo apie profesijas. “

Lytiškumo ugdymo grupės veikla vyksta įgyvendinant Kauno rajono bendruomeninių šeimos namų projektą. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.