Vaiko gimimas – tai virsmas

Vaiko gimimas – tai virsmas

Vaiko gimimas – tai virsmas, kurio metu besilaukiančios poros gyvenimas pasikeičia, nesvarbu, kelinto vaikelio laukiamasi. Tėvais – vieno, dviejų, trijų ar daugiau vaikų – dažniausiai netampama tik vaikui gimus – tapimas tėvais yra ilgiau trunkantis procesas. Pradėti rengtis šiam virsmui galima gerokai anksčiau. Būtent nėštumas yra toks pereinamasis laikotarpis, kai galima pasiruošti, suprasti savo įsivaizdavimus bei lūkesčius tėvystės atžvilgiu.

Kartą žurnalistai paklausė Atbert Einštein, vieno žymiausių pasaulio fizikų: „Profesoriau, jeigu jūs turėtumėt vieną vienintelį klausimą apie mūsų visatą, koks tai būtų klausimas?“ Jie tikėjosi labai sudėtingo klausimo, galbūt susijusio su visatos kūrimusi, fizikinėmis konstantomis ar tam tikromis matematinėmis lygtimis. O Einštein pagalvojęs atsakė: „Klausimas būtų: ar visata yra draugiška?“ Šia istorija remdamiesi įsivaizduokim gimdymą ir naujagimį, kuris ateidamas į šį jam visiškai naują ir spindintį pasaulį, tarsi mūsų klausia: „Kur aš esu? Tai draugiškas ar  priešiškas pasaulis? Kas su manimi bus?“

Nėra abejonės, kad kiekvienas tėtis ir mama nori, kad jų vaikelis ateitų į kuo draugiškesnį pasaulį. Tad svarbu ruoštis gimdymui, vaikelio atėjimui į šeimą, sukurti ir pasirinkti kuo draugiškesnę ir palankesnę naujagimiui aplinką.

Kodėl nėštumo metu moteriai svarbu rūpintis savimi?

Kaip vyrams teigiamai išgyventi partnerės nėštumo laikotarpį?

Kam reikalingas gimdymo planas?

Kaip galima susitvarkyti su skausmu gimdymo metu?

Kaip pasiimti iš gimdymo visą kas geriausia – ir moteriai, ir vyrui?

Kuo žindymas yra ypatingas?

Kokios paramos reikia, kad žindymas būtų sėkmingas?

Kviečiame besilaukiančias poras į pasiruošimo tėvystei mokymus. Jaukioje aplinkoje kartu su kitomis poromis (grupėje iki 12 asmenų) ieškosime atsakymų į šiuos ir kitus rūpimus klausimus,  susijusius su nėštumu ir gimdymu, dalinsimės savo įsivaizdavimais, mintimis, lūkesčiais bei  jausmais apie tapimą tėvais.

 

Jūratė Gudliauskaitė-Godvadė