Paauglių streso valdymo stovyklos

Paauglių streso valdymo stovyklos

Startavo pirmosios paauglių streso valdymo stovyklos. Stovyklų tikslas – 13-16 m. paaugliams suteikti žinių apie stresą, jo išraiškas ir valdymo galimybes bei lavinti streso įveikimo praktinius įgūdžius.

Savaitgaliais džiaugėmės vieni kitų draugija ir laikas mums tikrai neprailgo. Buvo visko: laužo ir dainų bei juokingų istorijų prie jo, rimto darbo ir komandinių užduočių. Svarbiausia, kad kartu su paaugliais atradome net 17 (o gal tik?) streso valdymo būdų, kuriuos ir išbandėme. Vienas iš tokių būdų, kurį taikėme stovyklų metu – tai dėmesingas įsisąmoninimas (mindfulness). Šis būdas leido pastebėti ne tik nuostabiai kvepiančias miško pakalnutes, bet ir pakelti akis į dangų, kartu pažiūrint ir į savo vidų. Buvo daug juoko, gerų emocijų ir gilių minčių bei pasidalinimų. 2018 metais numatomos dar keturios paauglių streso valdymo stovyklos, kurių metu vaikai galės gauti ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių.

Kauno rajono šeimoms paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.