Ko mes galime pasimokyti iš šeimos, auginčios specialių poreikių turintį vaiką?

Ko mes galime pasimokyti iš šeimos, auginčios specialių poreikių turintį vaiką?

Kiekvienai šeimai auginančiai vaikus natūraliai kyla aibė raidos ir auklėjimo klausimų. Tačiau šeimos, kurios augina vaikus su specialiais poreikiais susiduria su daug daugiau iššūkių. Visgi šios šeimos kaip niekas kitas gali mus labai daug išmokyti: kantrybės, tikėjimo, begalinės meilės savo vaikams, pasiaukojimo, jautrumo, o ypač gebėjimo būti atviriems priimti kiek kitokius mūsų visuomenės narius. Kaip bebūtų gaila tolerancija kitokiam – mūsuose dar didelis deficitas..

Prieš kelias dienas Kėdainiuose baigėme vesti grupę tėvams, auginatiems vaikus turinčius įvairas negalias ir sveikatos sutrikimus (autistiško spektro sutrikimų, intelekto negalią, celebrinį paralyžių ir kt.).

Šalia įprastų temų, kurios dažniausiai kyla daugumoje tėvų grupių,  ypač jautėsi šių tėvų poreikis būti išgirstiems, suprastiems ir priimtiems aplinkinių. „Sunku, kai eini gatve su savo vaiku ir į tave žvelgia perkreiptu veidu arba palydi pikta fraze apie tavo vaiko išvaizdą arba elgesį“ – dalijasi mama auginanti autizmo spektro sutrikimą turintį berniuką. Dažnai šios šeimos, net nedrįsta su savo vaikais išeiti pasivaiksčioti, nes susiduria su „mūsų“ – įprastos išvaizdos ir elgesio piliečių nedraugiškomis reakcijomis.

Tad jei šaliai jūsų yra šeima, kuri augina vaiką, kuris yra kitoks nei jūsų vaikas – kviečiame nelyginti savo vaikų, nes kiekvienas mūsų yra ypatingas ir nepakartojamas. Tokiai šeimai nereikia jūsų gailesčio, bet reikia jūsų rūpesčio – kai skaudu būti išgirstiems, o kai sunku tiesiog elementarios pagalbos.

Šalia tokios šeimos turime galimybę prabusti ir pamatyti visą nuostabaus gyvenimo spalvų spektrą (o ne tik tokį, kokį norime regėti).

Džiaugiamės gražiu bendradarbiavimu su Kėdainių bendruomeniniais šeimos namais, kurie jautriai rūpinasi savo šeimomis, kurios turi specifinių poreikių.

Jorūnė