Paramos šeimai centro ,,Darnūs namai“ komanda grįžo iš Vokietijos pasisėmusi naujausių socialinio darbo su grupe metodų.

Paramos šeimai centro ,,Darnūs namai“ komanda grįžo iš Vokietijos pasisėmusi naujausių socialinio darbo su grupe metodų.

Dar tik prieš savaitę Nacionalinės socialinio darbo su grupėmis asociacijos narių komanda grįžo iš Vokietijos. Vizitas sužavėjo, ne tik savo spalvingu pavasariu, profesionaliais socialinio darbo su grupe metodais, skirtais provokuoti klientus pokyčiui, bet ir nuostabia kolegų švente, skirta įvertinti jų veiklos jubiliejų!
Tarptautinės socialinio darbo su grupe asociacijos Vokietijos skyrius šventė savo veiklos 25-metį. Galima svarstyti 25 metai – tai daug ar mažai? Iš ties priklauso, iš kurios perspektyvos pasižiūrėsi. Lietuvoje socialinis darbas gyvuoja 26-us metus, o Vokietijoje tik vienas iš socialinio darbo metodų – darbas su grupe 25 metus sėkmingai puoselėjamas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiais. Tai tik skaičiai, tačiau jie įkvepia ir padeda suprasti, kokia linkme Lietuvos socialiniai darbuotojai eina ir kaip galėtų vystyti savo profesionalumą.
Jubiliejaus proga kolegos vokiečiai organizavo aštuonis skirtingus seminarus, kurių metų galėjome semtis neįkainojamos patirties, kaip vystyti socialinio darbo organizaciją, kaip vedant grupes tinkamai panaudoti savo balsą ir kūną, mokytis iš Pietų Afrikos tautos žmogiškumo pamokų. Dalyvavimas seminaruose dar kartą padėjo pasitvirtinti, koks gali būti kūrybiškas darbas grupėje, siekiant geriausių asmeninių ir socialinių pokyčių.