Stiprus ryšys šeimoje – mažesnis pavojus tapti priklausomiems nuo skaitmeninių technologijų

Stiprus ryšys šeimoje – mažesnis pavojus tapti priklausomiems nuo skaitmeninių technologijų

Tyrimai rodo, kad stiprus ryšys šeimoje ir prasmingas, struktūruotas laisvalaikis ne tik geriausias būdas padedantis atitraukti vaikus nuo skaitmeninių technologijų, bet yra ir efektyviausia prevencinė priemonė siekiant užkirsti kelią priklausomybių nuo technologijų vystymuisi.
Paramos šeimai centras „Darnūs namai“ džiaugiasi galėdami pasiūlyti šeimoms mokymus kaip stiprinti ryšį tarp vaikų ir tėvų ir įgyti daugiau įgūdžių kaip drausminti ir struktūruoti vaiko laiką prie ekranų. Nuo 2019 pavasario mūsų įstaiga pradėjo vykdyti Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą skirtą NVO dirbančių šeimos gerovės srityje „Stiprus ryšys šeimoje – mažesnis pavojus tapti priklausomiems nuo skaitmeninių technologijų“. Projektas skirtas Kauno miesto bei rajono tėvams ir vaikams.
Ką tik mokymosi ciklą baigė pirma šeimų grupė. Didžiuojamės VDU „Atžalyno“ progimnazijos mamomis ir jų vaikais, kurie visą mėnesį intensyviai rinkosi į vakarinius užsiėmimus. Susitikimų metu draugiškai ir linksmai tėvai ir vaikai mokėsi atskirose grupėse. Viską apvainikavo bendra stovykla, kurios metu, ne tik mamos su savo atžalomis smagiai kartu žaidė, piešė savo šeimos paveikslus, bet visus vaišino kartu pasigamintu patiekalu! Projekto dalyvės mamos džiaugėsi, kad mokymų metu „daugiau suprato apie savo šeimą ir jos lūkesčius“, „pradės taikyti su vyru vienodas taisykles vaikui“, sužinojo kaip valdyti stresą ir „kaip sugrįžti į save“, ir dauguma įvardijo, jog tikrai daugiau išmoko ir pasistiprino „kaip išgirsti ir suprasti savo vaiką“,
Nuostabi grupės atmosfera, mamų ir vaikų didesnis savęs pažinimas bei ryšio sutvirtinimas manome bus puiki investicija į šeimos stiprinimą!