Svarbiausia tėvams puoselėti savo „vidinę klausą ir regą“

Svarbiausia tėvams puoselėti savo „vidinę klausą ir regą“

Bendradarbiaudami su Lietuvos Kurčiųjų Draugija Paramos šeimai centro „Darnūs namai“ komanda pravedė dar vieną pozityvios tėvystės grupę imliems ir motyvuotiems tėvams. Didžiuojamės tėvais, kurie jungėsi į grupę jau turėdami daug žinių ir įgūdžių kaip auginti savo atžalas, tačiau aktyviai mokėsi norėdami save pastiprinti šiame labai atsakingame tėvystės kelyje.

Anot mokymuose dalyvavusių tėvų, intensyvus grupės procesas jiems padėjo geriau suprasti save, atrasti savo stiprybes ir elgesį, kurį bendraujant su savo vaiku reikėtų koreguoti. Grupė tėvams buvo erdvė pabandyti geriau suprasti savo augančius vaikus. Dažnai kurtieji ar neprigirdintys tėvai teiraujasi kiek jų tėvystė skiriasi nuo girdinčių tėvų. Ir šį kartą teko ieškoti atsakymų kuo ji skiriasi ir kuo ji yra tokia kokia kiekvieno iš mūsų girdinčio ar negirdinčio mamos ar tėčio. Iš ties yra tam tikrų niuansų, jei vaikas girdintys, o tėvai ne. Pavyzdžiui, kaip nuraminti girdintį vaiką, kai jis naktį prabudęs nuo košmarų verkia, o kurti tėvai, niekaip negali jo paguosti? Kaip bendrauti su darželio,  mokyklos pedagogais ar medikais, kurie dažnai nelabai gerai žino kurčiųjų kalbinės bendruomenės bendravimo ir kultūros ypatumus. Kaip mokinti vaikus gyventi dvikalbystėje, neprarandant savo šeimos ir bendruomenės tapatumo. Taip skirtumų yra, bet kalbantis, diskutuojant grupėje buvo bandoma ieškoti tinkamiausių atsakymų konkrečiai situacijai.

Tačiau kas tikrai aišku, kad nesvarbu kokia išorinė mūsų klausa – svarbiausia puoselėti savo „vidinę klausą ir regą“, kuri  padeda būti jautriems savo vaikų emociniams poreikiams, atviriems savo vaikų unikalumui ir įgalina priimti jį tokį koks jis yra neužgožiant jo savo nerealiais lūkesčiais būti tokiu kokį mes norime jį matyti.

Pozityvios tėvystės grupės lektorė: Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė