Mediacija nuotoliniu būdu

Mediacija nuotoliniu būdu

Kviečiame registruotis nemokamai MEDIACIJAI NUOTOLINIU BŪDU
📞 8678 70558
📨 paramaseimai@darnus-namai.lt

VšĮ „Darnūs namai“ mediatorė Laima Abromaitienė TEIKIA MEDIACIJAS NUOTOLINIU BŪDU Messenger bei Zoom programų pagalba.

Mediacija – ginčų sprendimas, padedant tarpininkui. Nuo 2020m. kilus ginčui, t.y. kai šalys neranda bendro sprendimo ir ieško jo teisme, mediacija tapo privaloma. Galime pastebėti ir pasidžiaugti, kad ši paslauga vis labiau atrandama ne kaip prievolė, o kaip galimybė.

Jūs galite sulaukti pagalbos, sprendžiant Jums aktualias problemas: ginčus, šeimos klausimus, skyrybų atvejus ir kt.

Įprastai mediacija vyksta tiesiogiai susitinkant mediatoriui ir ginčo šalims. LR Mediacijos įstatymas ( 15str. 1sk.) numato ir mediacijos vykdymą informacinių bei elektroninių ryšio technologijų pagalba.

Mediacija vyksta, laikantis šių pagrindinių principų:
Savanoriškumo: šalys nusprendžia dalyvauti savo noru ir turi teisę bet kada pasitraukti iš mediacijos proceso, jei turi tam priežasčių.
Konfidencialumo: tai, kas vyksta mediacijos metu, yra žinoma tik jos dalyviams ir visi įsipareigoja laikytis konfidencialumo susitarimo.
Nešališkumo: mediatoriaus tikslas – padėti rasti abi šalis tenkinantį sprendimą. Jis nepalaiko nei vienos iš šalių.

Mediacija trunka tol, kol randamas visoms šalims priimtinas sprendimas arba iki tol, kol nusprendžiama nebetęsti proceso, jei vis dėlto nematoma galimybės susitarti. Tai gali būti vienas ar keli susitikimai.

Dabartinėje karantino situacijoje informacinės technologijos yra tinkamiausia išeitis, leidžianti ne atidėti problemų bei konfliktų sprendimą (juolab, kad nežinia, kuriam laikui), o kiek įmanoma normalizuoti sudėtingus klausimus mediacijos pagalba.

Kauno rajono gyventojams paslaugos teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis pagal įgyvendinimo priemonę Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“.