Bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių gerinimo stovyklos paaugliams Birštone

Bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių gerinimo stovyklos paaugliams Birštone

Dalinamės įspūdžiais ir pamąstymais iš liepos 21-23 d.d. Birštone įvykusios Bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių gerinimo stovyklos paaugliams.

„Čia per tris dienas, būnant beveik miške (taip jaunuoliai sakė žiūrėdami į aplink augančias pušis) vyko labai tikri dalykai – mokėmės kartu per patirtį ir santykį su kitu.

Skatinančios išdrįsti ir pasitikėti komandinės užduotys, bendra buitis (gaminimas vieni kitiems „toookiais dideliais kiekiais“, – kaip sakė vienas jaunuolis), iššūkiai (žygis, susitarimai) bei jaukūs pokalbiai, buvimas prie laužo po žvaigždėtu dangumi, – pamažu susiformavo grupė, kurioje gera ir tiesiog būti, atrasti naujų draugų, ir mokytis svarbių dalykų. Daugiausiai – išgirsti, suprasti (nesiremti tik pirmuoju įspūdžiu), priimti tiek kitą, bet labai pamažu ir save.

Geriausiai procesą bei jo rezultatą atspindi pačių jaunuolių mintys:

„Pirmą dieną galvojau, kad čia nepritapsiu“ – ramiai besišypsodamas antros dienos vakare, prie laužo, kalba vienas dalyvių. „O šiandien jau norėčiau, kad stovykla truktų dar savaitę – visi tokie draugiški“. „O aš džiaugiuosi, kad galėjau sutikti tiek skirtingų žmonių ir mokytis juos priimti“ – per įsivertinimą dalinasi kita stovyklos dalyvė. Visiems po mažą atradimą bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių stovykloje.

Tokios buvo tos trys dienos beveik miške su 8 jaunuoliais (ir pora vadovių).“