Išgirskime paauglius

Išgirskime paauglius

Nors vasara įsibėgėja, tačiau paaugliams ji dar nėra tik atostogų metas. Ką tik baigėsi antras abitūros egzaminas, penktadienį laukia didysis matematikos  įvertinimas.

Likę moksleiviai jau priduoda savo vadovėlius, tačiau žvelgiant į laiko perspektyvą norisi pažvelgti ką šiame išbandymų laike mūsų vyresniųjų klasių paaugliai pataria savo tėvams ir mokytojams. Juk ilgai netruks ir vėl ateis ruduo, o mūsų radijo laidos pašnekovų patarimai gali būti vertingi jau šiandiena. Tyrimai rodo, kad sunkiausiai pandemiją išgyveno paaugliai, tad norisi pasidalinti radijo laidos įrašu, kuriame galime išgirsti patarimų iš „pirmų lūpų“:  „mes bandome mokytis, nors kartais galbūt mums ir neišeina, leiskite mums pailsėti, reikalaukime vieni iš kitų mažiau“ . O anot, mūsų kolegės psichologės-psichoterapeutės Dalios Guzaitienės „karantino metu laikomi egzaminai tai kaip atskiras medalis“.

Tad linkime post-karantininiame laike pamažinti savo paaugliams lūkesčius, šio paskutinio semestro rezultatus tėvams ir mokytojams siūloma nevertinti labai kritiškai, negąsdinti dėl ateities, bet džiaugtis, kad „išgyvenome“ sunkmetį ir vasarą skirti emociniam ir dvasiniam poilsiui.

Ir nepamirškite dažniau paklausti savo vaikų kaip jie jaučiasi😊!

Gero klausymo ir gražios vasaros, mieli paaugliai, ir visi šalia jūsų esantys!