Stiprus ryšys šeimoje – priklausomybės nuo skaitmeninių technologijų prevencija

Stiprus ryšys šeimoje – priklausomybės nuo skaitmeninių technologijų prevencija

Norime pasidžiaugti, kad pavyko sėkmingai parengti ir gauti finansavimą iš LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vykdyti dviejų metų projektą ,,Stiprus ryšys šeimoje – priklausomybės nuo skaitmeninių technologijų prevencija“.

Tai tęstinė Paramos šeimai centro „Darnūs namai“ veikla, kurią prieš kelis metus pavyko sėkmingai įvykdyti panašaus turinio projekto metu. Buvusio projekto teigiami rezultatai (tampresnis vaikų ir tėvų ryšys, didesnis tėvų sąmoningumas) paskatino tęsti pradėtą tėvų stiprinimo veiklą.

Prevencinio pobūdžio projekto veiklos skirtos stiprinti tėvus, kurių vaikai turi iššūkių dėl skaitmeninių technologijų vartojimo.

Dviejų metu laikotarpiu tėvai turi galimybes konsultuotis su „Darnūs namai“ specialistais individualiai bei dalyvauti tėvų savitarpio grupėse, kurios prasidės rudenį.

Projekto metu šeimoms bus sudarytos galimybės gauti žinių apie kylančias grėsmes vaikams naudojantis skaitmeninėmis technologijomis, žinių ir įgūdžių, kaip galima sumažinti krizinių situacijų šeimoje, kylančių dėl nesaikingo skaitmeninių technologijų vartojimo, neigiamas pasekmes, ugdyti vaikų atsparumą neigiamai kompiuterių įtakai. Individualių ir šeimos konsultacijų metu bus siekiama suteikti tėvams praktinių įgūdžių, kuriais stiprinamas ryšys su vaiku, taip mažinant kylančią grėsmę vaikams tapti priklausomais nuo skaitmeninių technologijų.

Savitarpio paramos grupių metu tėvai turės galimybę pasidalinti sunkumais, kylančiais dėl vaikų nesaikingo skaitmeninių technologijų vartojimo, šių sunkumų įveikos būdais, parems vieni kitus išsakydami ir priimdami vieni kitų jausmus.