EnglishLithuanian

Darnių namų komandos atstovai dalyvavo mokymuose

Prieš kelias dienas „Darnūs namai” komandos atstovai profesiškai stiprinosi kaip padėti tėvams esant vaikų emocinių traumų patirtims.

Mokymus vedė, Lietuvoje jau gerai žinoma Aletha Solter, Pjaže bendramokslė, psichologė, išleidusi 6 knygas apie vaikų auklėjimą, įkūrusi sąmoningos tėvystės mokyklą.

Džiaugiamės šį kartą galėdami susitikti su knygų autore ir vadinama „verkimo guru” mokymuose gyvai. Kodėl A.Solter pakrikštyta „verkimo guru”? Priežastis ta, kad ji pabrėžia ypatingą verkimo svarbą vaikui tvarkantis su stresu.

Suaugę dėl nežinojimo daro klaidų reaguodami į vaikų mini ar rimtesnes emocines traumas: bando vaikų emocijas slopinti, ignoruoti, nukreipti nuo jų dėmesį ir pan. A.Solter siūlo sukūrus emocinį saugumą ir užmezgus su vaikų ryšį padėti vaikui neigiamą patirtį išveikti.

Mokymuose išsamiai aptarti ir praktinėse veiklose išbandyti būdai vaikams (nuo kūdikytės) padedantys „perdirbti” traumines patirtys, tai:

Verkimas

Juokas

Žaidimas

Pykčio raiška

Vilties teikė lektorės žodžiai, kad traumą niekada nevėlu „paleisti”.

Mokymų „vyšnia ant torto” buvo ką tik išleista ir į lietuvių k.išversta A.Solter knyga „Vaiko gijimas po trauminės patirties” (vertė ir išleido Žmogaus psichologijos studija).

Ją kaip ir kitas 3 į lietuvių k. išverstas autorės knygas nuoširdžiai rekomenduojame jaunesnio amžiaus vaikus auginantiems tėveliams bei su tokio amžiaus vaikais dirbantiems specialistams.