EnglishLithuanian

Kauno Kolegijos studentai svečiavosi Darniuose namuose

Lapkričio 23 dieną Paramos šeimai centre „Darnūs namai” lankėsi Kauno kolegijos Menų ir Ugdymo fakulteto socialinio darbo katedros 3 kurso studentai.

„Darnūs namai ” atlieka Kauno rajono bendruomeninių šeimos namų funkcijas bei teikia kompleksines paslaugas Kauno rajono gyventojams.

Būsimieji socialiniai darbuotojai susipažino su centre teikiamomis kompleksinėmis paslaugomis. Projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai” vadovė Rasa Vėjelytė pristatė, kad kompleksinės paslaugos yra viena iš prevencinių socialinių paslaugų, kuri turi būti teikiama visiems asmenims ir šeimoms, siekiant stiprinti asmens ir šeimos gebėjimą savarankiškai rūpintis asmeniniu ir šeimos gyvenimu, asmens ir šeimos dalyvavimu visuomenės gyvenime, gilinti asmens ir šeimos žinias, ugdyti įgūdžius, kad ateityje būtų išvengta galimų socialinių problemų ir socialinės rizikos atsiradimo.

Studentams buvo įdomu išgirsti kad kompleksiškai gali būti teikiamos šios paslaugos:

Individualios ir grupinės konsultacijos; savitarpio pagalbos grupės; socialinių įgūdžių grupės vaikams ir paaugliams; tėvystės mokymai; šeimos mediacija; šeimos konsultavimas namuose; pavežėjimo paslauga, vaikų priežiūros paslauga.

Vizito „Darniuose namuose” metu studentai suprato, kad organizuojant ir teikiant kompleksines paslaugas, svarbu, kad asmuo ar šeima gautų paslaugų rinkinį, kurį sudaro bent dvi iš minėtų paslaugų.

„Darnių namų” specialistai pasidalijo Kompleksinių paslaugų teikimo ypatumais ir pasidžiaugė, kad šios paslaugos labai populiarios ir reikalingos žmonėms.

#DarnusNamai

#Studentai

#SocialinisDarbas