EnglishLithuanian

Mokymai apie Savivertę

Kas yra savivertė? Ir kodėl ji tokia svarbi – ar tai būtų vaikas, paauglys ar suaugęs?

Virginija Satir, sukurtoje sisteminėje šeimos terapijoje ji užima išskirtinę vietą. Anot šeimos terapijos kūrėjos – savivertė lemiamas veiksnys, įtakojantis tai, kas vyksta tiek žmogaus viduje, tiek jo santykyje su kitais asmenimis.

Ilgus metus stebėdama šeimas V.Satir pastebėjo, kad savivertė – tai gebėjimas vertinti save, elgtis su savimi oriai, su meile ir realiai.

Šią savaitę „Darniuose namuose“ vyko mokymai, kurių metu dvi dienas savivertės temą per save sąmoningai „leido“ nemažas būrys specialistų (socialinių darbuotojų, atvejo vadybininkų, pedagogų) iš Kauno, Panevežio, Vilniaus ir Šiaulių.

Mokymų metu skaidrių beveik neprireikė, nes visa Satir modelio, apie tai kas yra šis fenomenas, vyko per realią praktiką, pasimatuojant savo savivertės lygį, analizuojant savo visas sistemų dalis, įsivertinant ne/turimas laisves.

Ypač didelis dėmesys buvo skiriamas keičiant savo dar iš vaikystės įsividintas taisykles – ką privalau jausti, kaip visada turiu elgtis ir visus kitus visada, niekada, privalau, t.y. blokus, kurie dabartyje neleidžia vertinti savęs ir su pagarba eiti į santykį su kitu.

Kolegės šypsodamosi dalinosi, kad su grupe atsisveikina pavargusios, nes vidinis darbas buvo labai intensyvus, bet drąsiai teigė, kad yra laimingos, kad galėjo šį laiką skirti savęs pažinimui, auginimui ir stiprinimui, kas tiesiogiai siejasi ir su profesine jų veikla.

Mokymų dalyvės su entuziazmu kalbėjo kaip įgytas žinias ir visus Satir sukurtus instrumentus (pavyzdžiui, priemonių rinkinys savivertės stiprinimui, savo mandalą ir kt.) taikys savo tiesioginėje praktikoje su šeimomis.

Džiaugiamės kolegių, įgyta teigiama patirtimi ir dėkojame visoms dalyvėms, kurios nors ir būdamos skirtingos gebėjo priimti vieną kitą ir taip sukūrė saugų vidiniams pokyčiams reikalingą grupės kontekstą.

Dėkojame Vytauto Didžiojo universiteto socialinio darbo katedrai už bendradarbiavimą.

Kiek pavargusios, bet laimingos ir dėkingos mokymų lektorės – Nijolė ir Jorūnė.

Mokymai dalis Erasmus+ projekto.

#VirginiaSatir

#Savivertė

#MokymaiSpecialistams

#DarnusNamai