EnglishLithuanian

,, Sėkmingos tėvystės” mokymai Palangoje

Džiaugiamės praėjusią savaitę įvykusiais trijų dienų „Sėkmingos tėvystės” programos mokymais Palangos, Rietavo, Kuršėnų, Skuodo, Kretingos socialines paslaugas teikiančių įstaigų specialistams. Į Palangą stiprintis tėvystės tematikoje susirinko kolegos – atvejo vadybininkai, socialiniai darbuotojai, psichologai, globos koordinatoriai.
Visas tris dienas ne tik buvo dalijamasi naujausiomis žiniomis kaip stiprinti tėvus jų tėvystėje auginant skirtingo amžiaus vaikus (nuo gimimo iki suaugystės), bet buvo stengiamasi analizuoti asmenines tėvystės patirtis, tam kad ateity būtų galima empatiškiau atliepti kitų tėvų temas ir dilemas.
Mokymų metu buvo aptartas prevencinis darbas, kuomet tėvai siekia tik pasistiprinti savo vaikų auklėjime, tačiau nemažai dėmesio buvo skirta dėmesio sunkiems atvejams, kai šeimai svarbu padėti kompleksiškai spręsti įsisenėjusias problemas. Analizuojant sudėtingus tėvystės atvejus, dar labiau ryškėjo, ne darbo su vaiku, bet pagalbos tėvams būtinybė, nes anot vieno mokymų dalyvio, “kas gali būtų blogiau vaikui, nei tėvai, kurie yra “užgesę švyturiai”.
Didžiuojamės, kad naujas desantas Žemaitijoje – motyvuotų, smalsių, imlių specialistų įgijo kompetencijas vesti pozityvios tėvystės įgūdžių grupes bei individualiai konsultuoti tėvus pozityvios tėvystės klausimais.