
Ar esate kada sąmoningai skyrę laiko rašymui? Kūrybiniam? Terapiniam?
Jei taip, tai gerai žinote jo galią. Jei ne, siūlome kada nors pabandyti.
Neseniai Darnūs namai turėjome galimybę tai padaryti – rašyti mažoje jaukioje grupėje, kurią vedė psichologas-psichoterapeutas, terapinių kelionių gidas, rašytojas – Julius Kvedarauskas.
„Ar aš tikrai gyvenu taip kaip norėčiau?”- pirmiausia pasiteiravo visų seminaro dalyvių jos vadovas Julius. „O gal tie įvykiai, kad ir kokie nemalonūs, pavyzdžiui, ligos – yra tam tikri „raktai” į kambarius, kurie kitaip nebūna atrakinti?”
Tokiomis prasminėmis natomis ir pradėjome terapinio rašymo seminarą.
Bendrą rašymo procesą „pagardino” čiuožimo metafora – seminaro metu rašėme ir save tyrinėjome nuosekliai ja pasiremdami.
Kaip ir mūsų protėviai pradėjo čiuožti pasidirbę pačiūžas iš gyvūnų kaulų – taip ir rašymo pradžia – nesgrabi ir atsargi.
Vėliau pajutę pirminius rašymo bandymus toliau keliavome per pasaulinę čiuožimo istoriją ir bandėme nuosekliai rašydami vis gilinti savo rašymo įgūdžius, tyrinėti rašymo stilių įvairovę (pasakų, laiškų, biografinių ir t.t.).
Taip per visą dieną bandėme atsakyti ar galiu rašyti savo gyvenimo knygą?
O ieškodami atsakymo rašėme ir „čiuožėme”. „Čiuožėme” ir rašėme. Juokėmės ir verkėme. Tylėjome ir skaitėme vieni kitų parašytus tekstus..
Nuostabus laikas! Už kurį nuoširdžiai dėkojame Juliui Kvedarauskui